Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Novinky
04.11.2016
Novinky
Meranie ozónu vo vzduchu, 283 € Meranie ozónu vo vode, 204 € čítať celé
Zobraziť všetky novinky


Ozón - časté otázky 
Vplyv ozónu na mikroorganizmy 

Ozón a trvanlivosť potravín


Odborné poradenstvo ku generátorom ozónu:
0911 771 904
 

Revízie a elektroinštalácie

Dezinfekcia priestorov ozónom

Ozón je prírodne čistiaca a dezinfekčná látka. Je to doteraz najsilnejšie oxidačné činidlo, je 50x účinnejší ako chlór a 25 x účinnejší ako kyselina chloristá (NOCL), pritom je oveľa bezpečnejší. Neexistuje žiadny vírus, baktéria, pleseň, huba alebo zápach, ktoré by odolali ozónu.

Ozón odstraňuje najmä:
- baktérie, vírusy, plesne s účinnosťou 99,99%
- zápach po varení, vyprážaní a pod.
- zápach po požiaroch, cigaretovom dyme
- zápach po farbách, riedidlách, maľovaní
- zápach po domácich zvieratách
- zápach potu, moču a pod.

Dezinfekciu ozónom môžete objednať mailom na adrese eshop@fands.eu, resp. telefonicky na čísle 0911 771900, 0911 771904.

Generátor ozónu umiestnime v dezinfikovanej miestnosti alebo mimo nej a ozón zavedieme hadicou. Z miestnosti je treba odstrániť kvety a zvieratá. Pokiaľ je to možné, vypneme v miestnosti aj kúrenie. Čas dezinfekcie sa nastaví podľa objemu miestnosti, napr. pre objem 40m3 je to cca 30 minút.

Počas dezinfekcie je miestnosť uzatvorená. Po ukončení dezinfekcie sa ozón do niekoľkých minút sám rozpadne opäť na kyslík, teda je pre človeka úplne bezpečný (na rozdiel od chemických dezinfekcií).

Cena dezinfekcie je 0.40€ bez DPH za 1 m3, včítane dopravy v rámci Košíc. Pre Košice-okolie je cena dopravy 3€, mimo okresu Košice-okolie je cena dopravy 0.2 €/km. Minimálna hodnota objednávky je 40m3 (napr. miestnosť 4x4m, vysoká 2.5m, teda 16.00 € bez DPH.

Ozonizéry - dezinfekcia

Využitie dezinfekcie ozónom


Dezinfekcia miestností, bytov, domov

Ozonizácia sa používa predovšetkým na dezinfekciu miestností. Ozón odstraňuje zápach farieb a lepidiel vzniknutých po renovácii alebo vône nového nábytku. Používa sa aj po chorobe člena domácnosti, keďže účinne ničí všetky baktérie a vírusy. Ozonizácia vzduchotechniky a klimatizácie bráni šíreniu húb, plesní a roztočov. Ozón je široko použiteľný na dezinfekciu v bytoch a rodinných domoch, skladoch, nemocniciach, chladiarenských zariadeniach, lekárskych ambulanciách,  kozmetických a kaderníckych salónoch, hoteloch, strediskách fitnes, šatniach, baroch a reštauráciách,  atď.
Ošetrenie ozónom je bezpečný spôsob dezinfekcie, bez použitia chemikálii a náročného umývania povrchov. Ozón je 300 až 1000 krát účinnejší ako chlór,  ale nemá žiadne vedľajšie účinky. Po určitej dobe sa rozpadne na kyslík.

Školské zariadenia, detské herne

Materské školy, školy a detské herne sú miesta, kde sú deti náchylnejšie na rôzne infekcie spôsobené baktériami a vírusmi. Vírusy a baktérie môžu byť prítomné vo vzduchu, na zariadení miestnosti a povrchu hračiek. Účinnou metódou pri prevencii voči ochoreniu je pravidelná dezinfekcia učební, šatní a iných miestností ozónom.

Fitness

Žiadna iná technológia dezinfekcie nie je tak široko použiteľná na dezinfekciu povrchov vo fitnes – posilňovacie stroje, náradie a zariadenie, šatne a pod.

Nemocnice, ambulancie

Dezinfekcia priestorov s veľkou koncentráciou a frekvenciou prevažne chorých ľudí. Ide o domovy pre seniorov, nemocnice, čakárne v ambulanciách, lekárne, jedálne, …

Dopravné prostriedky

Vlaky, autobusy, električky, lietadlá... 

Kiná, divadlá, banky, reštaurácie, kancelárie...

Iné využitie:

 • dezinfekcia osobných i nákladných vozidiel 
 • odstraňovanie zápachov z oblečenia, obuvi, matracov (uzatvorených v igelitovom vaku)
 • ošetrovanie potravín od pesticídov, herbicídov a rôznych druhov hormónov (ovocie, zelenina a mäso ošetrené v ozónovej vode)
 • ošetrovanie vody v bazéne
 • nasýtenie vody ozónom na vyplachovanie ústnej dutiny ako účinná prevencia proti tvorbe zubného kazu (3–5 min.)
 • výborná pomoc pri riešení problémov s plesňami nôh a syndrómu diabetickej nohy (nutnosť dennej aplikácie)
 • ničí tiež všetok hmyz (ako blchy, vši, roztoče, ploštice, komáre, muchy a pod.), ale aj hlodavce
 • neexistujú žiadne vírusy, baktérie, plesne a huby, ktoré by odolali ozónu. Na ozón nemôže vzniknúť rezistencia (patogény sa časom nestanú odolné). 

 

Ozonizéry - akvaristika

Akvaristika a použitie ozónu

Čo je ORP

Oxidačno-redukčný potenciál (ORP, Redox) hovorí o dezinfekčnosti vody a o miere zostávajúceho kyslíka obsiahnutého vo vode. Organické látky, ktoré spôsobili znečistenie vody, znižujú ORP a látky schopné oxidácie, ako chlór, ozón alebo aktívny kyslík ORP zvyšujú. ORP určuje bakteriologickú kvalitu vody.

ORP v akvarijnej vode možno merať citlivým prístrojom na stanovenie úrovneORP. Po zavedení ozónu do vody, hladina ORP sa postupne zvyšuje a voda sa stáva čistejšou. Úroveň ORP by mala byť 300 až 350 mV, čo znamená okysličené prostredie s nízkou úrovňou znečistenia. Hladina ORP  by nemala presiahnuť hodnotu 350mV, ktorá by mohli byť nebezpečná pre akvarijné osadenstvo.

Dávkovanie ozónu do akvária

Množstvo ozónu pridávaného do akvária záleží od objemu vody, prúdenia vzduchu cez generátor ozónu a biologickej záťaže. Vo väčšine prípadov by produkcia ozónu  mala byť  5 až 15 mg/hodinu na každých 100 litrov vody. Do systémov s menším počtom rýb sa môže pridávať aj menej ako 6 mg/h na 100 litrov, zatiaľ čo systémy s väčšou biologickou záťažou, napr. s niekoľkými bezstavovcami, by mali byť zásobované množstvom ozónu 15 mg/h na 100 litrov.  Dávkovanie nad 15 mg/h na 100 litrov sa za normálnych okolností neodporúča.

Výhody dezinfekcie generátorom ozónu
 • jednorázová investícia s rýchlou návratnosťou
 • prenosné zariadenie, jednoduché ovládanie
 • bezúdržbová prevádzka (žiadne náplne ani ďalšia chémia)
 • nezanecháva žiadne odpadové látky
 • ozón ako plynná látka sa dostane do všetkých pórov stien, čalúnení a pod.
 • tichý chod
 • nastaviteľný časovač 
 • dezinfekcia bez chémie
 • ekologickosť
 • šetrnosť k životnému prostrediu a zdraviu ľudí (do pár desiatok minút sa rozkladá späť na kyslík) 
 • vysoká účinnosť
počítadlo.abz.cz
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk